Засідання по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ

29 грудня 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2021 року під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова.
Слухали інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності у басейні Дніпра у січні 2021 року. За прогнозом водність Дніпра біля Києва у січні очікується в середньому 665 м3/с, або 73% від норми (норма січня – 906 м3/с).
Інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду доповів Михайло Пустовіт в.о. заступника начальника Офісу. За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом грудня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод осінньо-зимового періоду.
Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного грудня мали задовільні межі, без пікових, критичних значень (крім окремих поодиноких знижень в проблемних створах), майже не відрізнялися від минуломісячних значень і в середньому складали:
— від 8,7 до 9.8 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 5,0 до 9,6 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (на в/з міста К.Шевченківський з р.Росі — 5,0 мгО2/дм3);
— від 8,0 до 10,4 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом грудня 2020 року відповідала характерним середнім за останні роки жовтневим значенням якісних показників вод.
Пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських водосховищ у січні 2021 року:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,35-102,25 м БС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом січня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економного спрацювання. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 78,90-78,80 м БС.
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.