Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню роботи дніпровських водосховищ на січень 2022 року

 Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 29 грудня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
 За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у січні очікується в середньому 825 м3/с, або 91% від норми (норма січня – 906 м3/с).
 Начальник відділу моніторингу захисних споруд та водних об’єктів Ярослав Коваль доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
 За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом грудня знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод осінньо-зимового періоду.
 У верхній та нижній частинах басейну Дніпра у межах контрольованої території знизилися показники вмісту амонію, фосфатів, а також зменшилося органічне забруднення води. Підвищений вміст у воді органіки зберігався поки що у середніх водосховищах каскаду.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного грудня мали задовільні значення та в середньому складали:
— від 12,5 до 12,7 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 6,8 до 10,0 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (мін.значення на в/з м.Горішні Плавні);
— від 10,6 до 11,0 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
 Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом грудня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на січень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у січні:
— по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,20-102,10 мБС.
— по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом січня має бути в межах 91,35-91,50 мБС.
— по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 78,90-78,80 мБС.
— по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,50-64,00 м БС.
— по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,40 мБС).
— по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень у водосховищі має бути в межах 15,60-15,50 мБС із забезпеченням скидних витрат з ГЕС не менше ніж 500 м3/с.