Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на вересень 2021 року

 Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 27 серпня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на вересень місяць.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 420 м3/с, або 55% від норми (норма вересня – 768 м3/с).
 Заступник начальника офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
 За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом серпня продовжував природно погіршуватися. Значні теплові хвилі, які спричиняли спекотну погоду на всій території держави починаючи з ІІІ декади червня та протягом липня-серпня прискорили природні процеси змін якісного стану вод з масовим їх «цвітінням» та зниженням вмісту розчиненого у воді кисню. Також спостерігалися підвищене органічне забруднення води та вміст у ній амонію і фосфатів.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного серпня продовжували знижуватися у всіх контрольованих водних об’єктах, у тому числі і до критичних значень та в середньому складали:
-від 8,3 до 9,9 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
-від 4,8 до 7,2 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (мін.значення на в/з міст Черкаси, Кременчук та м. Горішні Плавні);
-від 6,1 до 8,9 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на вересень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у вересні:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання. Станом на 1 жовтня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,60-102,50мБС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом вересня має бути в межах 91,35-91,45мБС.
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює з поступовим спрацюванням. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,80-79,70мБС.
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює з поступовим спрацюванням. Станом на 1 жовтня рівень у водосховищі має бути в межах 15,55-15,45 м БС.