Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2019 року

26 квітня 2019 року у Держводагентстві під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2019 року, в якому взяли участь в.о. заступника начальника Михайло Пустовіт та начальник відділу техногенно – екологічної безпеки Катерина Гавриленко.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо водності річок та погодних умов протягом квітня, а також прогноз водності у травні.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні 2019 року очікується в середньому 1070 куб.м/с або 32% (норма травня – 3379 куб.м/с).

Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на травень 2019 року:

Київське водосховище: ГЕС працює в режимі наповненням, на 1 червня середньодобовий рівень води (в/п Толокунь) має бути 102,90-103,00 м БС.

Канівське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах, рівень має бути протягом місяця 91,35-91,45.

Кременчуцьке водосховище: ГЕС працює в режимі максимального наповнення.

Камянське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах, коливання рівнів 63,80-64,00.

Дніпровське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах, добові коливання рівнів допускаються до 0,40 м нижче від НПР (51,40 мБС).

Каховське водосховище: ГЕС працює в режимі наповнення.

Добові регулювання потужності ГЕС обмежуються за умовами нересту риби в період з 1 квітня по 6 червня на Київському та Канівському водосховищах, з 1 квітня по 9 червня на Кременчуцькому, Кам’янському та Дніпроському водосховищах та з 10 квітня по 9 червня на Каховському водосховищі.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.