Засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2019 року

     Під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва 28 березня 2019 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на квітень 2019 року, в якому взяли участь в. о. заступника начальника Михайло Пустовіт та начальник відділу техногенно – екологічної безпеки Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Катерина Гавриленко.

     Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо водності річок та погодних умов протягом березня, а також прогноз строків проходження максимального припливу до Київського водосховища та бокового припливу до Кременчуцького і Кам’янського водосховищ.

     За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні 2019 року очікується в середньому 1990 куб.м/с або 51% (норма квітня – 3920 куб.м/с).

     Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на квітень 2019 року:

  • Київське водосховище. ГЕС працює в режимі наповненням, на 1 травня середньодобовий рівень води (в/п Толокунь) має бути 102,80-102,90 м БС.
  • Канівське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, рівень має бути протягом місяця 91,35-91,45.
  • Кременчуцьке водосховище. ГЕС працює в режимі наповнення, станом на 1 травня рівень має бути 80,60-80,70.
  • Камянське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, коливання рівнів 63,80-64,00.
  • Дніпровське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, добові коливання рівнів допускаються до 0,40 м нижче від НПР (51,40 мБС).
  • Каховське водосховище. ГЕС працює в режимі наповнення, станом на 1 травня рівень у водосховищі має бути в межах 15,70-15,80 м БС.

     Добові регулювання потужності ГЕС обмежуються за умовами нересту риби в період з 1 квітня по 6 червня на Київському та Канівському водосховищах, з 1 квітня по 9 червня на Кременчуцькому, Кам’янському та Дніпровському водосховищах та з 10 квітня по 9 червня на Каховському водосховищі.

     У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.