Засідання міжвідомчої комісії по узгодженню режимів дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2019 року

 У Держводагентстві 28 листопада 2019 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на грудень 2019 року, в якому взяв участь виконуючи обов’язки заступника начальника – Михайло Пустовіт.
Під час засідання була заслухана інформація Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у грудні 2019 року.
Водність Дніпра біля Києва у грудні очікується в середньому 465 м3/с, або 51% від норми (норма грудня – 909 м3/с).
За результатами проведених у листопаді досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, все ще характерними для якісного стану вод у осінній період. Літній температурний фон майже всього жовтня та І-ІІ декад листопада, відсутність опадів сприяли продовженню в часі негативних змін якісного стану вод басейну. Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді:
1. По Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 січня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,35-102,25 м БС.
Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
2. По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом грудня має бути в межах 91,50-91,35 м БС.
3. По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 січня рівень води у водосховищі має бути в межах 78,95-78,85 м БС.
4. По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
5. По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР(51,4 м БС).
6. По Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 січня рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС.
У разі зміни обсягів стоку Дніпра (нижче або вище від прогнозованого) або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативній робочій групі розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.