Засідання Міжвідомчої комісії

  Під головуванням директора департаменту водного менеджменту Держводагентства Ольги Лисюк 30 вересня 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на жовтень місяць.
  Каскад дніпровських водосховищ працював у вересні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 вересня його наповнення складає 90,7% від проектного.
  Вислухали інформацію та прогноз представника Укргідрометцентру про водність Дніпра біля Києва у жовтні, яка очікується в середньому 500 м3/с, або 62% від норми (норма жовтня – 809 м3/с), в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт поінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоках басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод літнього періоду.
  Станом на кінець вересня місяця із основних негативних факторів, можемо виділити – закінчення цвітіння води та, як наслідок вибіркове (не масове) зниження вмісту розчиненого кисню до меж 6,7-6,3 мгО2/дм3.
  Зважаючи на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на жовтень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія запропонувала встановити наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтні:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного спрацювання. Станом на 1 листопада середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,60-102,50 м БС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом жовтня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі поступового спрацювання. Станом на 1 листопада рівень води у водосховищі має бути в межах 79,60-79,50 м БС.
по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 листопада рівень у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС із забезпеченням скидних витрат з ГЕС не менше ніж 500 м3/с.