Засідання Міжвідомчої комісії

  Під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2020 року.
  Вислухавши інформацію представника Укргідрометцентру про стан водності основних річок та інформацію Михайла Пустовіта – представника МОЗМ дніпровських водосховищ, про результати проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра про те, що гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод у літній період.
  На відміну від низки минулих років, коли протягом травня-липня спостерігалися пікові зниження у водах каскаду вмісту розчиненого кисню до критичних меж, інтенсивне масове цвітіння вод та підвищення в них вмісту азоту амонійного, фосфатів і органічного забруднення, цьогорічні як червневі так і липневі процеси мають більш спокійні межі та значення якісних показників.
  Враховуючи гідрометеорологічну, водогосподарську обстановку у басейні Дніпра та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії було запропоновано встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у серпні:
по Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економічного спрацювання. Станом на 1 вересня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,85-102,75 м БС.
по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом серпня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економічного спрацювання. Станом на 1 вересня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,45-80,35 м БС.
по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах.
За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.
по Каховському водосховищу: станом на 1 вересня рівень у водосховищі має бути в межах 15,60-15,50 м БС, із забезпеченням скидних витрат з ГЕС не менше ніж 500 м3/с.