Засідання Міжвідомчої комісії

  У Держводагентстві 28 травня 2020 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2020 року, в якому взяли участь в.о. заступника начальника Михайло Пустовіт та начальник відділу водних відносин та техногенно-екологічної безпеки Ярослав Коваль.
  Під час засідання була заслухана інформація Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у червні 2020 року.
Водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому 685 м3/с, або 47% від норми (норма червня– 1465 м3/с).
  Представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ повідомив, що за результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні. Визначені показники якості води відповідали березнево-квітневим значенням.
Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні:
— по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 липня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,7-102,8 м БС.
Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
— по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом червня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
— по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 липня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,60-80,70м БС.
— по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
— по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, за умови нересту допускається до 0,4 м нижче у період з 1 квітня по 14 червня .
— по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 липня рівень має бути в межах 15,50-15,60 м БС. Скидні витрати підтримуються в межах 350 – 400 м3/с.