Відновлювальні роботи верхового укосу Оболонської дамби

 Складні погодні умови нинішнього року стали причиною аварійної ситуації, яка виникла на водозахисній споруді Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ — Оболонській захисній дамбі № 4.
 В результаті додаткового обстеження гідротехнічної споруди було виявлено підмив і виніс фракцій основи кріплення верхового укосу, утворення пустот в тілі дамби під бетонними плитами у результаті чого відбулося просідання нижньої частини з розломом бетонного покриття дамби та руйнування верхового укосу закріпленого залізобетонними плитами.
 За рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства КЕКВ 3132 було проведено «Відновлювані роботи (ремонт) верхового укосу Оболонської дамби №4».
 За результатами обстеження було розроблено кошторисну документацію та проведено експертизу кошторисної документації по об’єкту «Відновлювальні роботи (ремонт) верхового укосу Оболонської дамби №4 Капітальний ремонт».
 Після затвердження кошторисної документації, були проведені процедури спрощених торгів та визначено переможця — ТОВ «АБК» Регіонбуд», з яким уклали договір по виконанню укріплення верхового укосу дамби № 4 гірською масою об`ємом близько 530 м3.
 Так, було укріплено 100 м укосу дамби кам’яним накидом та виконано планування накиду. На ділянці, де відбулося просідання і руйнування бетонного облицювання дамби (ПК 41+50 дамби), проведено укріплення кам’яним накидом, влаштування вирівнюючого шару із щебеню та виконано бетонування.