Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у серпні місяці на засіданні Міжвідомчої комісії

В.о. заступника начальника  Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ  Михайло Пустовіт 30 липня 2019 року взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2019 року, що проходило у Держводагентстві. Засідання відбулося під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо  прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у серпні 2019 року та обговорювались пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у серпні 2019 року.

 За результатами проведених у липні досліджень поверхневих вод, лабораторією моніторингу вод, у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ  — гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод у не спекотний літній період.

Комісією встановлено наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на серпень 2019 року:

По Київському водосховищу: ГЕС працює в режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 вересня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,80-102,70 м БС.

По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом липня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі поступового спрацювання із забезпеченням середньодобових витрат не менше 500 м3/с Станом на 1 вересня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,10-80,00 м БС.

По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).

По Каховському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання, із забезпеченням екологічного попуску не менше ніж 500 м3/с. Станом на 1 серпня рівень має бути в межах 15,70-15,60 м БС.