Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у липні місяці на засіданні Міжвідомчої комісії

   Під головуванням  першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва 26 червня 2019 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2019 року в якому взяв участь в.о. заступника начальника Михайло Пустовіт.

   На  засідання була заслухана інформація Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у липні 2019 року та обговорювались пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у липні 2019 року.

   За інформацією МОЗМ дніпровських водосховищ, гідрохімічний стан води в червні 2019 року у водосховищах знаходився на задовільному рівні. Вміст розчиненого кисню у воді суттєво не змінився та мав оптимальні значення.

  Комісією встановлено наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на липень 2019 року:

  По Київському водосховищу: ГЕС працює режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 серпня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,90-102,80 м БС.

  По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом липня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює з поступовим спрацюванням із забезпеченням середньодобових витрат близько 750 м3/с лівобережними гідроагрегатами, включаючи вихідні дні. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,70-80,60 м БС.

  По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

  По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).

  По Каховському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання, із забезпеченням екологічного попуску не менше ніж 500 м3/с. Станом на 1 серпня рівень має бути в межах 15,70-15,60 м БС.