Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у березні місяці на засідання Міжвідомчої комісії

Фахівці Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та Ярослав Коваль взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на березень 2020 року, яке відбулось у Держводагентстві 02 березня 2020 року.
Представники Укргідрометцентру проінформували щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у березні 2020 року.
Водність Дніпра біля Києва у березні очікується в середньому 1173 м3/с, або 81% від норми (норма березня – 1455 м3/с).
Михайло Пустовіт повідомив, що за результатами проведених у лютому досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні. Визначені показники якості води переважно відповідали квітню місяцю.
Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у березні:
По Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 квітня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,6-102,7 м БС.
Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом березня має бути в межах 91,35-91,5 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 квітня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,00-80,1 м БС.
По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
По Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 квітня рівень має бути в межах 15,60-15,70 м БС. Скидні витрати , починаючи з 1 березня 2020 року підтримуються в межах 350 – 400 м3/с.