Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2019 року на засіданні Міжвідомчої комісії

 Під головуванням В.о. Голови Держводагентства Михайла Хорєва 29 серпня 2019 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2019 року в якому взяли участь в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та заступник начальника відділу водних відносин техногенно – екологічної безпеки та басейнової взаємодії Ярослав Коваль.
 Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у вересні 2019 року та обговорювались пропозиції учасників Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у вересні 2019 року. Водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 59% (450 м3/с) від місячної норми, а Дністра – 58% (80-140м3/с). Прогнозується що перша половина осінньої межені на притоках Середнього Дніпра очікується низькою.
 За результатами проведених у серпні досліджень поверхневих вод, лабораторією моніторингу вод, у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ — гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод у не спекотний літній період. Температурний фон липня та помірні температури серпня з незначними спекотними періодами, а також часті значні зливові грозові опади місяця нівелювали подальший ріст негативних змін якісного стану вод басейну. Комісією встановлено наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на вересень 2019 року:
По Київському водосховищу: ГЕС працює в режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 жовтня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,70-102,60 м БС.
По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом вересня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі поступового спрацювання із забезпеченням середньодобових витрат не менше 500 м3/с Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,70-79,60 м БС.
По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
По Каховському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання, із забезпеченням екологічного попуску не менше ніж 500 м3/с. Станом на 1 жовтня рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС.