Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2020 року

 У Держводагентстві 27 грудня 2019 року під головуванням в.о. Голови Держводагентсва Михайла Хорєва пройшло засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на січень 2020 року в якому взяв участь в.о. заступника начальника Михайло Пустовіт.
 Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності у січні в басейнах Дніпра біля Києва 62% від норми та Дністра – 48% від норми. Каскад дніпровських водосховищ працював у грудні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 26 грудня його наповнення складає 86,3% від проєктного. Михайло Пустовіт проінформував про стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчинного кисню та біогенних речовин. За результатами проведених у грудні досліджень поверхневих вод, гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні.
  Комісією встановлено наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на січень 2020 року:
— по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,35-102,25 м БС.
Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
— по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом січня має бути в межах 91,50-91,35 м БС.
— по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економного поступового спрацювання. Станом на 1 лютого рівень води у водосховищі має бути в межах 78,90-78,80 м БС.
— по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
— по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
— по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 лютого рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС.
 У разі зміни обсягів стоку Дніпра (нижче або вище від прогнозованого) або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативна робоча група розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.