Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на першу половину лютого місяця

  В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та начальник відділу водних відносин, техногенно – екологічної безпеки та басейнової взаємодії Ярослав Коваль 31 січня 2020 року взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на лютий 2020 року, що проходило у Держводагентстві.
   На засіданні представник Укргідрометцентру проінформував про основні чинники, які впливатимуть на водність річок та вологість грунту у першій половині лютого. Так за прогнозами Укргідрометцентру у першій половині лютого очікується водність Дніпра біля Києва 83% від норми, а Дністра – 53% від норми. Каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 86% від проектного.
  За результатами проведених у січні досліджень поверхневих вод, лабораторією моніторингу вод, у контрольних створах каскаду дніпровських водосховищ — гідрохімічний стан води водосховищ та їх основних водотоків знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для якісного стану вод.
  Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра та Дністра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у першій половині лютого. Також, було узгоджено розпочати наповнення дніпровських водосховищ.