Узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на другу половину лютого

  Представники Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт та Ярослав Коваль 13 лютого взяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на другу половину лютого 2020 року, що проходило в Держводагентстві. Засідання відбулося під головуванням виконуючого обов’язки Голови Держводагентства Михайла Хорєва.
 Під час засідання заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо водності річок та погодних умов протягом першої половини лютого, а також прогноз водності у його другій половині.
   За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині лютого 2020 року очікується в середньому 790 м3/с або 88% від норми (норма лютого – 897 куб.м/с).
  Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на другу половину лютого 2020 року:
Київське водосховище: ГЕС працює в режимі наповненням, на 1 березня середньодобовий рівень води (в/п Толокунь) має бути 102,25-102,35 м БС.
Канівське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах, рівень має бути протягом другої половини місяця 91,35-91,45 м БС.
Кременчуцьке водосховище: ГЕС працює в режимі поступового наповнення і має бути не менше 79,15 м БС .
Кам’янське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с. Коливання рівнів води 63,50-64,00.
Дніпровське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах, добові коливання рівнів допускаються до 0,70 м нижче від НПР (51,40 мБС).
Каховське водосховище: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 березня рівень має бути в межах 15,50 – 15,60 м БС.
  У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.