Узгодження режимів дніпровських та дністровських водосховищ на вересень 2020 року

  28 серпня 2020 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова в якому прийняв участь начальник відділу водних відносин та техногенно-екологічної безпеки Ярослав Коваль.
  Представник Укргідрометцентру проінформував всіх присутніх, що водність Дніпра біля Києва у вересні очікується в середньому 450 м3/с, або 59% від норми (норма вересні – 768 м3/с).
  Ярослав Коваль повідомив, що за результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні. Визначені показники якості води відповідали середнім червнево-липневим значенням.
  Обговоривши прогноз та водогосподарську і гідрометеорологічну обстановки у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні:
— по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 жовтня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,7-102,6 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва (міст метро) не більше ніж 0,8 метра.
— по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом жовтня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
— по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,00-79,9 м БС.
— по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
— по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче у період .
— по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 жовтня рівень має бути в межах 15,60-15,5 м БС.