Узгодження режимів дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2020 року

 В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт 30 червня взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів дніпровських та дністровських водосховищ на липень 2020 року, що проходило у Держводагентстві.
 Представник Українського гідрометцентру проінформувала присутніх щодо водності в басейнах Дніпра та Дністра. Каскад дніпровських водосховищ працював у червні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 30 червня його наповнення складає 97,6% від проектного.
 Михайло Пустовіт повідомив, що за результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод у літній період.
 На відміну від низки минулих років, коли протягом травня-червня спостерігалися пікові зниження у водах каскаду вмісту розчиненого кисню до критичних меж, теперішні, як травневі, так і червневі його значення у проконтрольованих водних об’єктах басейну мали задовільні значення, хоча і дещо знизилися
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у липні:
По Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,85-102,95 м БС.
По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом липня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,85-80,95 м БС.
По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах.
За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.
По Каховському водосховищу: станом на 1 серпня рівень у водосховищі має бути в межах 15,65-15,75 м БС, із забезпеченням скидних витрат з ГЕС не менше ніж 500 м3/с.