Позачергове засідання Міжвідомчої комісії

  У зв’язку з карантином позачергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів дніпровських та дністровських водосховищ проходило 21 квітня в онлайн-режимі через додаток Webex Meetings в якому взяв участь в.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних споруд дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт.
  За уточненим прогнозом Укргідрометцентру від 10.04.2020, середній приплив води до водосховищ за другу та третю декади квітня і за квітень 2020 року буде меншим, порівняно з очікуваним. Тобто, середня за квітень витрата Дніпра у створі Києва за серединьою прогнозованого інтервалу дорівнюватиме в середньому 950 м3/с, або 24% від норми і буде близькою до критеріїв маловоддя (гідрологічної посухи).
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки у басейні Дніпра, уточненого гідрологічного прогнозу на ІІІ декаду квітня та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у ІІІ декаді квітня:
По Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,60-102,70 м БС.
По Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом квітня має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,50-80,60 м БС.
По Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
По Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у період з 1 квітня по 14 червня.
По Каховському водосховищу: станом на 1 травня рівень у водосховищі має бути в межах 15,60-15,70 м БС, скиди з ГЕС здійснюються витратами в межах 350-400 м3/с.