Онлайн – засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ

 Під головуванням заступника директора департаменту — начальника відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства Ігоря Гопчака 28 жовтня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
 За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді очікується в середньому 590 м3/с, або 61% від норми (норма жовтня – 960 м3/с).
 Заступник начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
 За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом жовтня знаходився на задовільному рівні з показниками, характерними для поверхневих вод початкового осіннього періоду.
 Не зважаючи на прохолодну осінню погоду протягом вересня-жовтня, яка мала сприяти процесам природнього самоочищення води, у всіх водних об’єктах басейну продовжує фіксуватися підвищене забруднення води органікою, збільшений вміст амонію, фосфатів та марганцю.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного жовтня мали задовільні значення та в середньому складали:
— від 8,7 до 11,8 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 6,4 до 8,2 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (мін.значення на в/з міст Черкаси та м.Горішні Плавні);
— від 8,1 до 9,1 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
 Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом жовтня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на листопад, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного спрацювання. Станом на 1 грудня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,40-102,30 м БС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом листопада має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі поступового спрацюванням. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,00-78,90 м БС.
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,80-64,00 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках..
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 грудня рівень у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.