Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських водосховищ на липень місяць

 Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 30 червня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
 За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у липні очікується в середньому 820 м3/с, або 82,5% від норми (норма липня – 994 м3/с).
 В.о. заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Михайло Пустовіт проінформував про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом червня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод початкового літнього періоду. Цьогорічна ситуація характерна для червня, коли на стан та інтенсивність гідрохімічних процесів у водних об’єктах впливають сонячна, спекотна тепла з зливовими опадами погода протягом всього місяця, а також після паводкові процеси.
 Протягом місяця природні зміни в якісному стані вод фіксувалися у Київському та Канівському водосховищах. Де спостерігалися підвищене органічне забруднення води та вміст у ній амонію. Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного червня, на відміну від минулорічних значень мали задовільні межі, без пікових, критичних значень, хоча дещо знизилися та в середньому складали:
— від 7,4 до 9,5 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 6,4 до 8,0 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (мін.значення на в/з м. Горішні Плавні);
— від 7,4 до 9,7 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на липень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у липні:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,90-102,80 м БС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом липня має бути в межах 91,35-91,45 м БС.
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,80-80,70 м БС.
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 серпня рівень у водосховищі має бути в межах 15,90-15,80 м БС.