Міжвідомча комісія узгодила режим роботи дніпровських водосховищ

 Під головуванням першого заступника голови Держводагентства Олексія Кузьменкова 02 лютого 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
 За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у лютому очікується в середньому 890 м3/с, або 99% від норми.
 Станом на 01 лютого наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає 87,2% від проектного.
 В.о.заступника начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду. За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом січня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод осінньо-зимового періоду.
 Цьогорічний позитивний метеорологічний температурний режим грудня-січня, як і у минулому році сприяв продовженню в часі гідрохімічних процесів змін якісного стану вод басейну. На кінець місяця у водах басейну залишається дещо підвищеним природний вміст органіки, амонію та фосфатів.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного січня, як і у минулорічному періоді мали задовільні межі, без пікових, критичних значень і майже не відрізнялися від минуломісячних значень.
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на лютий Міжвідомча комісія встановила наступні режими роботи каскаду дніпровських водосховищ у лютому:
по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 березня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,30-102,20 м БС.
по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом лютого має бути в межах 91,35-91,50 м БС.
по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі економного спрацювання. Станом на 1 березня рівень води у водосховищі має бути в межах 78,85-78,75 м БС.
по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,5-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі), викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 березня рівень у водосховищі має бути в межах 15,60-15,50 м БС.