Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на квітень 2021 року

 Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 01 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 2480 м3/с, або 63,3% від норми (норма квітня – 3920 м3/с).
 В.о.заступника начальника Офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
 За результатами проведених досліджень — гідрохімічний стан води протягом березня знаходився на задовільному рівні з сезонними природними змінними значеннями, характерними для якісного стану вод весняного паводкового періоду.
 Основними факторами, які могли впливати на такі зміни можуть бути:
— танення значних запасів снігового покриву та льодоставу і початок процесів водопілля з потраплянням до водних об’єктів талих вод з прилеглих територій (сільгоспугіддя, населені пункти, заболочені території ділянок водозбору та інш.);
— незначні поступові зміни температурного режиму повітря та води протягом місяця;
— похмура, мало сонячна погода протягом всього місяця.
 Така ситуація характерна для початку весняного періоду та проходження водопілля, коли на стан та інтенсивність гідрохімічних процесів у водних об’єктах здійснюють вплив зимові чинники. Починаючи з ІІ половини місяця негативні зміни в якісному стані вод фіксувалися у річках північної частини – Десні, Прип’яті та Київському і верхній частині Канівського водосховищ. Відбулося зростання кольоровості, каламутності, органічного забруднення води, вмісту у ній марганцю, заліза, амонію, фосфатів.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного березня, як і у минулорічному періоді мали задовільні межі, без пікових, критичних значень і майже не відрізнялися від минуломісячних значень та в середньому складали:
— від 9,7 до 12,6 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 9,6 до 10,8 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках;
— від 9,6 до 12,8 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
 Загалом, якість води Дніпровського каскаду протягом березня 2021 року відповідала характерним середнім за останні роки значенням якісних показників вод.
 Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на квітень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у квітні:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 травня середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,65-102,75 м БС.
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом травня має бути в межах 91,10-91,40 м БС.
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює у режимі поступового наповнення. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,55-80,65 м БС.
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,8-64,0 м БС.
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 травня рівень у водосховищі має бути в межах 15,65-15,75 м БС.