Міжвідомча комісія узгодила режим роботи дніпровських водосховищ на жовтень місяць

 Під головуванням директора департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігоря Ковальова 29 вересня 2021 року в онлайн режимі відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ.
 Представник Укргідрометцентру проінформував, що водність Дніпра біля Києва у жовтні очікується в середньому 765 м3/с, або 95% від норми (норма жовтня – 809 м3/с).
 Заступник начальника офісу Михайло Пустовіт доповів інформацію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ про якісний стан води у водосховищах Дніпровського каскаду.
За результатами проведених досліджень поверхневих вод у контрольних створах каскаду Дніпровських водосховищ та основних водотоків басейну Дніпра — гідрохімічний стан води протягом вересня продовжував природно погіршуватися.
 Така ситуація спричинена цьогорічним аномально жарким та посушливим літнім періодом у басейні та його наслідками, у тому числі і зменшенням водності водних об’єктів.
 У всіх водних об’єктах басейну, після їх масового цвітіння фіксувалося підвищене забруднення води органікою, збільшення вмісту фосфатів та марганцю.
 Значення вмісту розчиненого у воді кисню протягом цьогорічного вересня мали задовільні значення, хоча в деяких місцях іще знижувалися до критичних величин та в середньому складали:
— від 9,5 до 10,9 мгО2/дм3 у верхніх водосховищах та їх притоках;
— від 5,6 до 8,6 мгО2/дм3 у середніх водосховищах та їх притоках (мін.значення на в/з міст Черкаси та м.Горішні Плавні);
— від 6,1 до 9,8 мгО2/дм3 у нижніх водосховищах та гирловій частині Дніпра.
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на жовтень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія пропонує встановити наступний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у жовтені:
-по Київському водосховищу: ГЕС працює у режимі економного спрацювання. Станом на 1 листопада середньодобовий рівень води у водосховищі (водпост Толокунь) має бути в межах 102,55-102,45 м БС;
-по Канівському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом жовтня має бути в межах 91,35-91,50 м БС;
-по Кременчуцькому водосховищу: ГЕС працює з економним спрацюванням. Станом на 1 листопада рівень води у водосховищі має бути в межах 79,60-79,50 м БС;
-по Кам’янському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до екологічних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) витримується в межах 63,80-64,00 м БС;
-по Дніпровському водосховищу: ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі (біля греблі) викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках..
-по Каховському водосховищу: ГЕС працює з поступовим спрацюванням. Станом на 1 листопада рівень у водосховищі має бути в межах 15,50-15,40 м БС.