Засідання Вишгородської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Начальник відділу техногенно – екологічної безпеки Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ — Катерина Гавриленко 13 березня 2019 року взяла участь у засіданні Вишгородської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розглядалися питання:

  • щодо діяльності ТОВ «Екоклінворм» зі спалювання шин на території с. Воропаїв,
  • посилення протипожежного захисту у весняно-літній період 2019 року,
  • забезпечення безпеки на водних об’єктах та підготовка до купального сезону,
  • звіт щодо санітарно-епідеміологічної ситуації у 2018 році на території району.

А також, розглядалося питання щодо заходів оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском повені та паводків на території району. На Козаровицькій експлуатаційній дільниці (Вишгородського району) МОЗМ дніпровських водосховищ для оперативного реагування на надзвичайні ситуації пов’язані із підтопленням та затопленням сформовано 5 бригад загальною чисельністю 22 людини. Аварійні бригади забезпечені автотранспортом і технікою (8 одиниць), пересувним водовідливним обладнанням (1 мотопомпа) та засобами зв’язку.

На Ірпінській насосній станції основні агрегати в робочому стані. З 16 по 24 лютого пройшли максимуми водопілля в гирлі р. Ірпінь, перекачувалося при цьому 15,5-18,22 куб. м/с.

Приплив води до Київського водосховища поступово збільшується, проходження максимального припливу очікується 10-20 квітня, значенням 1600-2000 куб. м/с (у минулому році – 2960). Це є значно менше середнього значення.

По даному питанню також доповідали представники філії «Каскад Київських ГЕС і ГАЕС», що доповіли про готовність Київської ГЕС до пропуску повені, а представники Ірпінського міжрайонного управління водного господарства – про стан меліоративних систем на території Вишгородського району.