Засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року

Начальник відділу техногенно – екологічної безпеки Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ  Катерина Гавриленко 14 березня 2019 року взяла участь у засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року, що проходило у Держводагентстві. Засідання відбулося під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо водності річок, проходження водопілля на річках басейну, а також прогноз водності у другій половині березня та прогноз строків проходження максимальних рівнів і витрат по Десні та Дніпру.

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині березня 2019 року очікується в середньому 1410 куб.м/с або 97% (норма березня – 1455 куб.м/с).

За інформацією МОЗМ дніпровських водосховищ, гідрохімічний стан води у водосховищах знаходився на задовільному рівні. Вміст розчиненого кисню у воді суттєво не змінився та мав оптимальні значення.

Комісією встановлено режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року:

Київське водосховище. ГЕС працює з поступовим наповненням, на 1 квітня середньодобовий рівень води (в/п Толокунь) має бути 102,50-102,60 м БС.

Канівське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, рівень має бути протягом місяця 91,35-91,45.

Кременчуцьке водосховище. ГЕС працює в режимі наповнення, станом на 1 квітня рівень має бути 79,60-79,70.

Камянське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, коливання рівнів 63,50-64,00.

Дніпровське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, добові коливання рівнів допускаються до 0,70 м нижче від НПР (51,40 мБС).

Каховське водосховище. ГЕС працює на притокових витратах, станом на 1 квітня рівень у водосховищі має бути в межах 15,30-15,40 м БС.

У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.