Участь у V Форумі енергоефективного партнерства «Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі»

12 квітня 2019 року заступник начальника відділу енергозбереження та зв’язку Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ Любов Корнаєва взяла участь у V Форумі енергоефективного партнерства «Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі».

На заході були присутні Голова Держводагентства Ірина Овчаренко, Віце – прем’єр – міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин,  перший радник, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги «Енергетика. Навколишнє середовище. Транспорт. Представництва ЄС в Україні Йоханес Баур, заступник керівника кластеру проектів з енергоефективності GIZ в Україні Іма-Хренова-Шимкіна, міжнародний консультант та радник з питань екології та сталого розвитку ПРООН в Україні Паата Джанелідзе та Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Під час Форуму, основну увагу було зосереджено на обговоренні  аспектів державної політики у сфері енергоефективності, енергоменеджменту, який є основою для покращення енергоефективності, особливостях енергосервісу (ЕСКО) та можливостях фінансування енергетичних проектів в Україні. Також під час форуму було поширено найкращі міжнародні практики та власний досвіт ЕСКО-проектів.

Зокрема, що стосується програми енергоефективності у галузі водного господарства, то Голова Держводагентства України Ірина Овчаренко запевнила у зацікавленості щодо використання енергосервісу, як ефективного способу модернізації підвідомчих об’єктів, зменшення енергоспоживання та відповідно видатків на оплату енергоресурсів, а також повідомила, що Держводагентство вже відібрало потенційні об’єкти енергосервісу, а саме, кілька комплексів споруд насосних станцій, таким чином демонструючи усім приклад невпинної та успішної роботи над підвищенням енергоефективності своїх об’єктів.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук запевнив, що Агентство готове надавати підтримку Держводагентству щодо запровадження енергосервісу.